Nagy fényerejű kerékpár lámpa
Aki szeret kerékpározni az tudja, hogy nem csak a sötétebb időszakokban kell kötelező felszerelésként a biciklinkre a jó minőségű világítás.
Mikor szükséges használnunk a nagy fényerejű kerékpár lámpát?
Mondhatjuk, hogy most korán világosodik és a sötétedés csak 8 óra után várható, de legyen nyár vagy tél, ami közlekedés-biztonsági szempontból kötelező, annak minden időjárási körülmények között meg kell lennie. Éppen ezért nagyon körültekintően kell kerékpárlámpát és/vagy fejlámpát választani, ami igazán nem egyszerű feladat. Eleve óriási a választék, szinte el lehet benne veszni, de nem mindegy, hogy milyen körülmények között használod a bicajod, vagyis városi forgalomban veszel részt, vagy túrázol, terepen bringázol. Ha pedig a fényárban úszó belvárosban kell tekerni, akkor értelemszerűen nem kell egy terepre való, 1000 lument bíró lámpát választani. Na de ez sem egy egyszerű kérdés, mivel a piac vegyességének köszönhetően nem tudhatjuk, hogy az adott gyártó adott lámpájának a fényereje miért éppen annyi LUX-ban, Watt-ban, Lumenben van megadva. Ezen felül nehéz összehasonlítani azokat a mértékegységeket, amik nem ugyanazt mutatják meg, így minden esetben javasolt kipróbálni a kiválasztott lámpát.
Ahol használjuk
Attól függően kell kiválasztani az ideális lámpát, hogy hol fogjuk, használni. Ebben próbálunk most segíteni, hátha könnyebb lesz a választás.
Városban nem a fényerő a legfontosabb tényező, hiszen a közvilágítás a segítségünkre van abban, hogy lássunk. Ebben az esetben látszanunk kell, és itt ezért van szükségünk a kerékpárlámpára. Tehát próbáljunk olyan lámpát keresni, aminek jó erős a villogó üzemmódja. Mi városba tuti a Favour tölthető LED hátsó kerékpárlámpát választanánk, mivel ütés- és vízálló, vízszintesen és függőlegesen is rögzíthető, és ezen túl USB-vel tölthető is.
Előre inkább erősebb fényt ajánlott tenni, hátha mégis egy sötétebb részre merészkedik az ember, ezért oda a Favour LED első kerékpárlámpát javasolnánk.
A túrázás, a terepen való edzés, az megint más feladatokat kíván a lámpánktól. Itt fontos, hogy 4-5 óráig folyamatosan tudja hozni a maximális fényerőt, hiszen, ha a semmi közepén ér a sötét, akkor is haza kell találni valahogy. Éppen ezért, ha nem tölthető kerékpár lámpát választunk, akkor mindenképp tartsunk magunknál egy váltást a használatos energiaforrásból, elemből.
Ha terepen használod igazán, akkor az még megköveteli a nagy, minimum 800 lumen teljesítményt, de ebben az esetben különösen fontos tényező a távolság is amit be tudunk világítani, hiszen nem figyelhetjük mindig a bringánk előtti részt folyamatosan, előrébb is kell nézni. Figyelni kell a fentieken túl a terítésre is, mert jobb, ha többet látunk a környezetből, mert úgy nem szűkülünk be.
Az országúti rémeket is meg kell említenünk, mert ezek valahol a 2 között mozognak minden tekintetben. Szükséges a jó világítási idő, tehát minimum 3-4 órát bírjon, de emellett itt fontos szerepet játszik a súly is. Lehetőleg minél könnyebb legyen, tehát ebből kifolyólag praktikus a ceruza elemmel működő lámpa. Fényerő tekintetében itt is az arany középút javasolt, tehát úgy 500 és 1000 lumen között érdemes mozognia ennek az értéknek.
Összefoglalva tehát, a kerékpárlámpára mindig szükségünk van, de nem mindegy, hogy milyet választunk, mindig alkalmazkodjunk annak a specifikációihoz, ahol használni kívánjuk azt.